Wolbórz - 16 miejsce w kraju

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
27-11-2017
Wolbórz 16 w kraju wg. rankingu Rzeczpospolitej. Ranking samorządów wyróżnia najlepiej zarządzane samorządy w Polsce. 
zdjęcie
Samorządy lokalne nie ograniczają się do pozyskiwania pieniędzy z programów regionalnych - podsumował ranking Rzeczpospolitej wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Ranking samorządów wyróżnia najlepiej zarządzane samorządy w Polsce. To znaczy takie, które potrafią gospodarować swoimi finansami tworząc przestrzeń do realizacji zadań publicznych na najwyższym poziomie. Wyróżniane są te samorządy, które uzyskują najlepsze efekty w kilku priorytetowych dla rozwoju społeczno-gospodarczego obszarach: budowy społeczeństwa obywatelskiego, wzmacnianiu kapitału ludzkiego i lokalnej gospodarki oraz budowy nowoczesnej i sprawnej administracji - czytamy w Rzeczpospolitej. 

W tym roku nagrodzone zostały także te miasta i gminy, które uzyskały największe dochody z funduszy UE oraz podpisały nowe umowy na dotacje z funduszy strukturalnych.
 
W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich Wolbórz zajął 16 miejsce w Polsce.
Na pierwszym miejscu znalazł się Uniejów. 

- Kolejne duże wyróżnienie dla Wolborza, w innym rankingu Ministerstwa Finansów jesteśmy na I miejscu w powiecie piotrkowskim w zakresie prognozy finansowej dochodu na jednego mieszkańca. Cieszę się wraz z moim zespołem pracowników, że nasza praca jest dostrzegana przez niezależne instytucje zewnętrzne. Robimy swoje najlepiej jak potrafimy, ściągamy do gminy inwestorów, w przyszłym roku rusza największa od lat inwestycja w logistyce, budowa centrum przeładunkowego DINO. Poprawiamy infrastrukturę a mozolna praca przynosi efekty - powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

XIII edycję rankingu samorządów przygotował dziennik Rzeczpospolita. W kapitule rankingu znaleźli sie m.in. Jerzy Buzek, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Andrzej Porawski Dyrektor Biura Związku Miast Polskich oraz wiceministrowie Rządu RP finansów - Teresa Czerwińska, rozwoju - Adam Hamryszczak
← powrót